Чисте повітря вдома, без пилу, шерсті та інших забруднень – це реальність. Більше не потрібно витрачати час на провітрювання та очищення кутів від павутиння. А якщо ви живете в районі з великою кількістю транспорту або заводом поряд, то очищувач повітря просто необхідний. Також пристрій є незамінним, якщо з'являються симптоми алергії або часті ознаки захворювань. Але що робить очищувач повітря для дому? Детально з’ясуємо у цій статті. Також розповімо про вибір очищувача повітря.
Що таке очищувач повітря?
Очищувач повітря – це пристрій, у якому є спеціальні фільтри. Він втягує повітря з приміщення, пропускає його через фільтр, а після цього випускає очищене назад.
Завдяки цьому можна прибрати:
- квітковий пилок;
- пил;
- шерсть та волосся;
- віруси;
- бактерії;
- неприємні запахи;
- спори плісняви;
- пилові кліщі та інші алергени.
Очищувачі можуть мати як одну функцію, спрямовану на очищення повітря, так і кілька. Наприклад, у деяких є опція зволоження чи ароматизації.
Наскільки ефективним є очищувач повітря?
Якщо не знаєте, чи потрібний очищувач повітря, то подивіться на своє здоров'я. За наявності частих захворювань або симптомів алергій, краще все ж таки купити таке обладнання. Його ефективність залежить від типу забруднення, технології очищення, кількості фільтрів та площі приміщення.
Якщо правильно вибрати обладнання, його ефективність досягає 99,9%. Це означає, що більшість вірусів, пилу та алергенів вловлюється.
Види очищувачів повітря
Очищувачі повітря діляться на кілька видів за типом встановлених фільтрів. Серед основних різновидів:
- Механічні фільтри або HEPA. Вони потрібні, щоб вловлювати найдрібніші забруднюючі часточки. Якщо розібратися, навіщо очищувач повітря, такі моделі поглинають шерсть, алергени, пилок і пил. Це підходящий варіант для алергіків та людей, які страждають від частих простудних захворювань.
- Вугільні фільтри. Усередині знаходиться активоване вугілля. Такий очищувач допомагає прибрати шкідливі гази, хімічні реагенти та неприємні запахи. Ідеальний варіант для тих, хто живе поряд із промисловими об'єктами чи проїжджою частиною.
- Іонізатори. Ці пристрої використовують електричні заряди для притягування часточок забруднювачів у повітрі, таких як пил та дим. Однак вони не завжди ефективні для видалення мікробів та алергенів.
- Ультрафіолетові очищувачі. Ці пристрої використовують ультрафіолетові промені для знищення бактерій та вірусів у повітрі. Вони часто комбінуються з іншими фільтрами для досягнення найкращого результату.
- Очищувачі зі зволоженням. Ці пристрої не тільки очищають повітря, але й зволожують його, що корисно у приміщеннях із сухим повітрям. Це поєднання часто використовується в опалювальний сезон.
Також є багатофункціональні моделі. У них одночасно є кілька опцій. Наприклад, встановлені механічні та вугільні фільтри, які доповнені функцією іонізації. Якщо розібратися, для чого очищувач повітря, то він усуне будь-які забруднення і зволожить повітря.
Який очищувач повітря Дайсон вибрати
Головна перевага очищувачів повітря Дайсон – це встановлення відразу кількох фільтрів. Зазвичай використовують HEPA та вугільні, щоб прибрати максимальну кількість бактерій, алергенів та неприємних запахів.
Серед найпопулярніших приладів:
- Purifier Cool – очищує повітря та охолоджує приміщення, регулюючи рівень очищення залежно від стану повітря.
- Purifier Hot+Cool – поєднує функції очищення та обігріву, підходить для цілорічного використання. Усуває пил та забруднюючі речовини.
- Purifier Humidify+Cool – очищає, зволожує. Головна перевага – охолодження повітря. Ідеально для сухих приміщень.
- Pure Hot+Cool Cryptomic – видаляє забруднювачі та нейтралізує формальдегіди, ідеально для захисту від хімічних речовин.
Також в очисниках вбудовані розумні детектори. Тому такими моделями можна керувати через мобільний додаток або систему розумного будинку.
Як вибрати очищувач повітря?
Основною причиною використання такого пристрою є ефективне очищення повітря від забруднень. При виборі враховуйте такі характеристики та фактори:
- Тип забруднювачів. Якщо ви алергік, краще вибирати очищувачі з фільтрами НЕРА. Щоб прибрати різні хімічні речовини та запахи, підійдуть моделі з вугільним фільтром. Для видалення вірусів та бактерій потрібно купувати очищувачі з іонізаторами.
- Розмір приміщення. Оптимальний варіант для квартири – це 10 м³/год на кожен квадратний метр кімнати.
- Рівень шуму. Найкраще орієнтуватися на низьку шумність. Моделі мають працювати максимум на 40 дБ. Якщо рівень шуму вищий, то це може заважати відпочинку та сну.
- Енергоспоживання. Модель з енергоефективністю А – це оптимальний варіант. Очищувач споживає мало електроенергії, тому його можна залишати цілодобово.
- Додаткові функції. Деякі пристрої можуть зволожувати повітря, регулювати роботу автоматично та підтримувати керування через мобільний додаток. Потрібно лише визначитись, що є важливим саме для вас.
Якщо не знаєте, що вибрати, то також звертайте увагу на відгуки про очисники повітря Дайсон або звертайтесь до менеджерів нашого магазину. Вони проконсультують та допоможуть підібрати оптимальний варіант. Також ми надсилаємо товар по всій Україні.